GRATTIS, EMIL!

Det var jobbigt att komma från Eskilstuna till Sollentuna för att ta körlektioner hos oss. Men du visste vad du gjorde. Ibland var det krångel med tåget, flera förseningar, men du tröttnade inte. Du visste att du skulle få bra resultat! Många av dina kompisar har övningskört hos oss tidigare. Det var dem som skickade dig hit. Vi tackar båda för det.

Du tog din första lektion med Néstor den 30 augusti 2016. Du kunde inte något alls när du började! Du körde inte någon lektion någonsin med en annan lärare eller handledare. Du och Néstor blev ett bra team. Sedan rullade det på tills du tog din sista lektion idag. Du gjorde ditt körprov och blev godkänd på första försöket. Det skall man vara stolt över!

Vi hoppas att vi får fler elever som du, alltid så positiv. Du är en vinnare!

emil5

emil7

emil4

emil6

TILLBAKA TILL HUVUDMENYN

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s