GRATTIS,TOBIAS!

Sakta men säkert lyckades du komma fram till målet, precis som din bror Christoffer, som tog körkort för en tid sen. De första gångerna kom ni tillsammans till lektionerna och ni turades om så att ni kunde lära er även när ni satt i baksätet. Vi blev, alla tre, vittnen till en trafikolycka på Sollentunavägen. Det var inte alls roligt att bevittna något sådant men det var lärorikt. Den upplevelsen gjorde er mera uppmärksamma när ni kom fram till en korsning med cykelbana.

Din bror hade mer tid för att övningsköra och det var därför som han tog körkort före dig. Men ni var lika duktiga båda två. Ni hade bra inställning och satsade på överinlärning. Ni visste vad som behövdes för att bli godkända. Bra jobbat!

tobias

TILLBAKA TILL HUVUDMENYN

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s